TRAILER

koncertu Piano Impression

Work

Łączenie utworów klasycznych ze standardami jazzowymi, improwizacją i własnymi kompozycjami, pokazuje swobodę artysty w poruszaniu się w różnych stylach muzycznych. Nowoczesne spojrzenie na muzykę artysta prezentuje podczas koncertów Piano Impression.

KONCERT PIANO IMPRESSION - OPIS KONCERTU

Podczas koncertów Piano Impression, ARTur prezentuje nowoczesne spojrzenie na muzykę oraz swobodę poruszania się pomiędzy różnymi gatunkami, wykraczając poza przyjęte ramy. Każdy taki występ stanowi unikalne połączenie autorskich kompozycji, klasyki, improwizacji utworów klasycznych oraz improwizacji jazzowych.

Ideą, która przyświeca twórczości ARTura, jest "Impresja Serca": przekonanie, że prawdziwą muzykę tworzy się przede wszystkim z intuicji oraz serca. Zarówno autorskie utwory, jak i kompozycje klasyczne i jazzowe wzbogaca o improwizacje, dzięki którym każdy koncert wzrasta do rangi unikalnego oraz niepowtarzalnego wydarzenia.

Utwory Klasyczne


Pianista zabiera słuchaczy w przepiękny świat muzyki klasycznej opierając się na wieloletnim koncertowym doświadczeniu oraz pracy z renomowanymi profesorami uczelni artystycznych. ARTur jest również laureatem wielu międzynarodowych klasycznych konkursów fortepianowych, m.in. "Concours Musical de France", "The Muse" na Santorini, Malta International Competition w Valetcie, "Chopin i Kompozytorzy Rosyjscy" w Siedlcach.Etiuda Koncertowa op. 40 (nr 1 and 3) i Sonata nr 2 op.54 – Nikolai Kapustin,

Polonezy (As-dur, A-dur, cis-moll) – Fryderyk Chopin,

Impromptu Ges-dur op.90 nr 3 - Franz Schubert,

Koncert Fortepianowy c-moll op.37 (część I z orchestrą) – Ludwig van Beethoven.
Jazzowe/Klasyczne/Popularne Improwizacje

Improwizacje i wariacje muzyczne utworów klasycznych, jazzowych i rozrywkowych ukazują znane słuchaczom utwory w zupełnie nowej odsłonie. Pozwalają zachwycić się nimi po raz kolejny i odkryć na nowo. ARTysta pokazuje nieznane twarze muzyki klasyków a jego unikalność brzmienia osłania zupełnie nowe horyzonty muzyczne. Także muzyka jazzowa jest domeną ARTura a nie tradycyjnym, typowym jazzem.Improwizacje Klasyczne:
Preludia i Fugi z ‘Das Wohltemperierte Klavier I, II’, ‘Aria na strunie G’, 'Toccata i Fuga d-moll’ - J. S. Bach,
Preludia, Mazurki, Walce, Ballada, Fantazja-Impromptu - Fryderyk Chopin,
Jazz:
'Beautiful love’ – Victor Young, ‘Lady, be Good’ – George Gershwin, ‘Giant Steps’ – John Coltrane…
Muzyka Popularna:
‘Błękitna Rapsodia’ - George Gershwin, ‘Amazing Grace’ - John Newton,
Oryginalne Kompozycje


To esencja jego pracy, obrazy malowane dźwiękiem. Proste utwory, inspirowane codziennym życiem (cudem narodzin, łzami szczęścia, radością, powietrzem, deszczem). Muzyka płynąca Z serca artysty DO serc słuchaczy, nietuzinkowa, nieszablonowa, wyjątkowo poruszająca. Symbolizm i abstrakcjonizm ukryty w każdym autorskim utworze wspomaga głębszy, duchowy przekaz.
‘Sanctus’
‘Dla M...’
‘Nadejście Wiosny’
‘Deszczyk’
‘Cudowna Księżniczka’
‘Egipt’
‘Niebiańska Droga’
'Lot w Kosmos'
'Światło'
'Orion'

GALERIA

Zarejestruj swój adres e-mail do Newslettera, aby otrzymywać informacje o trasach koncertowych, biletach, ofertach specjalnych i innych aktualizacjach bezpośrednio od samego ARTura Moon.